Zajímá vás náš příběh?

U Špirků

Naše restaurace

Tradiční restaurace U Špirků v Kožné ulici č. 12, se nachází 50 m jižně od Staroměstského náměstí. Tato restaurace patřila mezi nejznámější pražské podniky konce 19. a I. poloviny 20. století.

Zcela výjimečný středověký ráz Kožné ulice a její poloha v samém středu Prahy umožňuje návštěvníkům přenést se o několik staletí zpět a poznat kouzlo staré Prahy. Tento zážitek, lze umocnit výborným jídlem a pitím podávaným v naší restauraci, která je provozovaná již od roku 1870 a patří mezi nejstarší Pražské podniky. V letech 2004-2006 provedená rekonstrukce umožnila obnovit krásu původních interiérů včetně atmosféry konce 19. století.

Chcete vědět víc?

U nás najdete to nejlepší z české kuchyně

Velkorysý prostor restaurace nabízí své služby 90 hostům a je přístupný dvěma bezbariérovými vstupy přímo z chodníku. Interiér zdobí osm nádherných segmentových valených kleneb, pět masivních žulových sloupů, kované lustry, masivní dubový nábytek doplněný o umělecké kovářské prvky. Prostoru restaurace dominuje nejen unikátní umělecké dílo v podobě rozměrných ručně kovaných hodin. Ale nenapodobitelnou atmosféru restaurace dokreslují repliky čtyř unikátních přístrojů slavných alchymistů z dob císaře Rudolfa II. Jedinečnost restaurace podtrhují první a jediné interiérové sluneční hodiny na světě!!! Stylová vinárna se nachází v suterénu a nabízí příjemné posezení 60 hostům. Dobový ráz, četné umělecké prvky a přístup denního světla zajímavě technicky řešeným pochozím oknem, vytváří ideální prostředí pro klidnou večeři či posezení u skleničky vína. Vinárna je stejně jako restaurace vybavena špičkovým vzduchotechnickým a klimatizačním systémem a vytápěnou podlahou. Na objednávku lze využít služeb obsluhované vyhlídkové terasy, ze které je fantastický výhled na celou historickou část Prahy. Hypermoderní kuchyňský provoz je srdcem restaurace a pro naše hosty vytváří hotová i minutková jídla v té nejvyšší kvalitě. Jako jedna z mála, má restaurace U Špirků denně obměňovaný sortiment hotových jídel a poledních menu za velmi výhodné ceny. Pracovní tým restaurace U Špirků je přesvědčený o tom, že dnes stejně jako před více než stočtyřiceti lety platí, že nejvýhodnější klasické stravování v centru Prahy je v restauraci U Špirků. Budeme velice rádi, když se sami přijdete přesvědčit.

WiFi

Stačí se jen zeptat na hestlo

Chutnalo Vám? Tak neváhejte a napište nám recenzi